W styczniu tego roku wprowadzono pakiet zmian podatkowych w ramach programu "Polski Ład". Sposób wdrażania reformy był krytykowany, rząd zdecydował się na zmianę przepisów w czasie obowiązywania roku podatkowego. Weszły one w życie z początkiem lipca. Jedną z najważniejszych zmian jest obniżka podatku PIT z 17 na 12 procent. Oznacza ona, że wypłaty netto wielu Polaków od lipca są wyższe i takie same będą także we wrześniu.
4. Kazimierska Parada Psów świętego Rocha odbędzie się we wtorek, 16 sierpnia w Kazimierzy Wielkiej.
Wakacje w Świetlicy Środowiskowe w Kazimierzy Wielkiej dobiegły końca. Był to fantastyczny czas pełen zabawy i uśmiechu.
Podporucznik Bartłomiej Nycz, dowódca 2. kompanii szturmowej 16. batalionu powietrznodesantowego w Krakowie w mundurze przepłynął w sobotę, 13 sierpnia zbiornik retencyjny na rzecze Małoszówce w Kazimierzy Wielkiej.
Minął już półmetek wakacji, co oznacza, że w sieci pojawiło się mnóstwo nowych śmiesznych memów o letnim wypoczynku Polaków. Termin Janusz plażingu jest coraz bardziej popularny. Zobaczcie wakacje w krzywym zwierciadle. Jak mawiał klasyk: Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!
W Kazimierzy Wielkiej odbywa się w sobotę, 13 sierpnia V Honorowy Bieg Pamięci imienia majora dyplomowanego Ludwika Zwolańskiego.
Majtki na dłonie, świecący papier toaletowy czy... mocz wilka - to zaledwie trzy z najdziwniejszych aukcji, jakie możemy znaleźć w internecie. Okazuje się, że w sieci można kupić dosłownie wszystko. Tylko... po co? Specjalnie dla Was w naszej galerii zebraliśmy zdjęcia najbardziej szalonych rzeczy, które bez trudu można kupić z dostawą pod same drzwi. Skusicie się?
W czwartek, 11 sierpnia na terenie Samorządowej Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej odbył się piłkarski Turniej Dzikich Drużyn dla chłopców z rocznika 2007 i młodszych o Puchar Dyrektora Szkoły.
COVID-19 nie przestanie zbierać swojego żniwa, choć wirus SARS-CoV-2 stracił już część zjadliwości. I tak od początku pandemii do chwili obecnej odnotowano już ponad 6,4 mln zgonów z powodu choroby koronawirusowej. Co decyduje, że niektórzy przechodzą infekcję tak ciężko? Na pewno nie tylko wiek i stan zdrowia. Potwierdzenie, że niezwykle istotne są czynniki genetyczne, zawdzięczamy ogromnemu projektowi badawczemu, w którym wzięli udział także Polacy, w tym dr Karolina Chwiałkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zobacz, co odkryto i co współautorka mówi o prowadzonych pracach.
W ramach zajęć organizowanych przez Miejsko-Gminną i Powiatową Bibliotekę w Kazimierzy Wielkie, dzieci dotknęły świata przemysłu zwiedzając firmę Caffaro w Słonowicach.
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że już od września w Polsce będzie można zaszczepić się nową szczepionką przeciwko COVID-19, która jest skierowana przeciwko wariantowi Omikron. Obecnie nad takim preparatem pracują firmy Moderna i Pfizer/BioNTech, a ponadto Novavax. Jak działa szczepionka biwalentna i kto będzie mógł już wkrótce zaszczepić się przeciwko Omikronowi? Wyjaśniamy.
Co ósma dorosła osoba, która przeszła COVID-19, cierpi na długotrwałe problemy zdrowotne – wynika z raportu Uniwersyteckiego Centrum Medycznego (UMC) w Groningen na północy Holandii. Naukowcy przeprowadzili wielomiesięczne badania na grupie 13 tys. mieszkańców Niderlandów. Objawy długiego covid utrzymywały się u nich nawet przez 5 miesięcy po wyzdrowieniu.