Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kazimierza Wielka została doceniona za to, co robi na drodze w stronę uzdrowiska. Wyróżnienie również dla burmistrza. Zobaczcie zdjęcia

Luiza Wieczorek
Na zdjęciu od lewej: burmistrz Rymanowa - Jan Rajchel, wiceprezydent Sopotu- Magdalena Czarzyńska-Jachim, burmistrz Rabki - Leszek Świder, burmistrz Muszyny, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych - Jan Golba; wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej - Łukasz Maderak; skarbnik Miasta i Gminy Kazimierza Wielka - Agnieszka Gaik;  burmistrz Kazimierzy Wielkiej - Adam Bodzioch na uroczystej gali, która miała miejsce 16 grudnia w Rabce-Zdroju
Na zdjęciu od lewej: burmistrz Rymanowa - Jan Rajchel, wiceprezydent Sopotu- Magdalena Czarzyńska-Jachim, burmistrz Rabki - Leszek Świder, burmistrz Muszyny, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych - Jan Golba; wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej - Łukasz Maderak; skarbnik Miasta i Gminy Kazimierza Wielka - Agnieszka Gaik; burmistrz Kazimierzy Wielkiej - Adam Bodzioch na uroczystej gali, która miała miejsce 16 grudnia w Rabce-Zdroju Luiza Wieczorek
Kazimierza Wielka jednym z najbardziej ekologicznych uzdrowisk w Polsce. Wyróżnienie trafiło również do Adama Bodziocha, burmistrza miasta i gminy.

Za nami VII edycja konkursu pod hasłem Eko Hestia Spa, którego celem jest wyłonienie samorządów wdrażających proekologiczne inwestycje i działania na terenie danego uzdrowiska. W tym roku finalistą została także Kazimierza Wielka. Indywidualną nagrodę otrzymał również Adam Bodzioch, burmistrz miasta i gminy.

Kazimierza Wielka w finale konkursu Eko Hestia Spa

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych, a także Ergo Hestia po raz kolejny zaprosiły uzdrowiska do udziału w konkursie pod nazwą Eko Hestia Spa. Ten został podzielony na kilka etapów. Najpierw przyjmowane były zgłoszenia. Później odbyła się wizytacja w każdym ze zgłoszonych miast lub gmin w celu weryfikacji informacji zawartych we wniosku. Dalej kapituła konkursowa wybrała te, które znalazły się w ścisłym finale. W tegorocznym była także Kazimierza Wielka. Konkurowała z Goczałkowicami-Zdrój, Rabką-Zdrój i Uniejowem.

Wyróżnienie dla burmistrza Kazimierzy Wielkiej na gali w Rabce-Zdroju

Na uroczystej gali, która miała miejsce 16 grudnia w Rabce-Zdroju ogłoszono, że nagroda główna trafia właśnie do wspomnianego samorządu. Jak mówiła podczas wydarzenia profesor Alicja Kicińska z Akademii Górniczo-Hutniczej, ekspert kapituły- Rabka-Zdrój zasłużyła na tę nagrodę głównie z uwagi na wieloletnią konsekwencję i skalę swoich działań podjętych w zakresie ekologii. 
Warto jednak podkreślić, że samorząd Kazimierzy Wielkiej otrzymał roczną polisę na wypadek szkód środowiskowych.
To jednak nie koniec, bowiem kapituła konkursowa postanowiła przyznać nagrodę także burmistrzowi miasta i gminy Kazimierza Wielka, Adamowi Bodziochowi.

- Gratuluję tej determinacji w zakresie działań uzdrowiskowych i ekologicznych. Kazimierza Wielka jest naszym najmłodszym dzieckiem – mówił Wojciech Fułek, podczas rozdania nagród podkreśla Przewodniczący Kapituły.

   
Głos zabrał również włodarz miasta i gminy.

- Dziękuje za wyróżnienie i to, co nas dzisiaj spotkało. Z determinacją chcemy kontynuować drogę w kierunku uzdrowiska. Pierwszym impulsem było przystąpienie Kazimierzy Wielkiej do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Teraz ta nagroda, która jest dla nas motywacją do dalszych działań – mówił podczas odebrania nagrody.

Miasto Kazimierza Wielka zmienia się z każdym miesiącem

Wciąż trwa wiele inwestycji, które poprawią wizerunek gminy „bogatej z natury”, ale także przyciągną potencjalnych kuracjuszy. Jeden z takich projektów odbywa się na tutejszych „zalewach”. Pierwszy etap projektu został już zakończony. Chodzi o wybudowanie tężni. Pomimo zakończenia tego działania obiekt nie jest jeszcze dostępny dla mieszkańców. Wiąże się to z wciąż kontynuowanymi pracami na tym terenie.
Nieopodal powstaje także budynek, w którym mieścić się będzie taras widokowy oraz kawiarenka. Kolejną atrakcją tego miejsca stanie się przystań wodna z możliwością wypożyczenia kajaków i rowerów. Obok będzie też plac zabaw. Dodatkowo zostanie zmodernizowany istniejący most. Ponadto będzie wybudowany drugi, łączący wyspę z parkingiem mieszczącym się przy ul. Armii Krajowej. Całość zostanie oświetlona. Nie zabranie również małej infrastruktury.
Kolejne zmiany zajdą w Parku Miejskim imienia Rodu Łubieńskich. Jesienią tego roku odbyły się konsultacje z młodzieżą, na podstawie których został wykonany projekt skateparku. Ponadto już teraz wiadomo, że niedaleko stanie 8-metrowa zjeżdżalnia.
Niewątpliwym hitem okaże się też ogromny piracki statek. Ten będzie ulokowany nad zbiornikiem retencyjnym. Łatwiejsze będą też spacery, bowiem powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.
Zmiany jakie zaszły w ciągu ostatnich kilku lat na terenie Kazimierzy Wielkiej są zauważalne gołym okiem.
- Widzą je szczególnie Ci, którzy wrócili do naszego miasta po dłuższej przerwie. Zacznijmy jednak od początku. Remonty dróg – w mieście oraz gminie. Remonty świetlic wiejskich. Rewitalizacja kazimierskiego rynku. Rewitalizacja Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Budowa Centrum Aktywności Obywatelskiej. Remont Urzędu Miasta. Dodam, że zmienił się również wygląd każdej placówki oświatowej na terenie gminy Kazimierza Wielka. To co tutaj wymieniłem jest tylko częścią zrealizowanych dotychczas działań. Przed nami jest wielomilionowa inwestycja w Parku Miejskim, na zalewach, czy zbiorniku retencyjny. Ten projekt przybliży nas do osiągnięcia celu, jakim jest bycie przyjaznym uzdrowiskiem – powiedział Łukasz Maderak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kazimierzawielka.naszemiasto.pl Nasze Miasto