Turniej charytatywny w kazimierskiej hali sportowej. Licytowano między innymi koszulkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wieczorek
Krzysztof Wieczorek
Udostępnij:
W sobotę, 15 stycznia w kazimierskiej hali sportowej odbył się I Charytatywny Turniej Allspace.com w Piłkę Nożną.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn:

 • Akademia Piłkarska Wisła Kraków I
 • Akademia Piłkarska Wisła Kraków II
 • Szkoła Podstawowa w Skalbmierzu
 • Szkoła Podstawowa w Kamieńczycach
 • Szkoła Podstawowa numer 1 w Kazimierzy Wielkiej
 • Szkoła Podstawowa numer 3 w Kazimierzy Wielkiej
 • Szkoła Podstawowa w Wielgusie
 • Akademia Piłkarska KOS w Kazimierzy Wielkiej

Licytowano koszulkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego

W trakcie trwania turnieju odbyła się licytacja przekazanych przedmiotów. Były to między innymi koszulka i plakat z autografami piłkarzy Wisły Kraków, koszulka z autografem byłego reprezentanta Polski Kuby Błaszczykowskiego, bon do SPA Malinowy Zdrój, Sesja Zdjęciowa Just Moment Photography Sylwia Szwed oraz wiele innych.
Dzięki hojności osób licytujących udało się zebrać 15 420 złotych. Całą kwotę przeznaczono na cel charytatywny - dla Centrum Administracyjne Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kazimierzy Wielkiej. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały puchary ufundowane przez sponsora firmę Allspace.com.

Klasyfikacja turnieju

 1. Akademia Piłkarska Wisła Kraków I
 2. Akademia Piłkarska KOS Kazimierza Wielka
 3. Akademia Piłkarska Wisła Kraków II

Puchary wręczali:

 • przedstawiciel Firmy Allspace.com Rafał Pawelec
 • wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej Łukasz Maderak
 • prezes Kazimierskiego Ośrodka Sportowego Robert Pleszyński

Turniej udało się przeprowadzić dzięki właścicielom firmy Allspace.com na czele z panią prezes Karoliną Stępień, którzy pochodzą z terenu gminy Kazimierza Wielka. Głównym celem wydarzenia było zebranie pieniędzy na rzecz Centrum Administracyjnego Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kazimierzy Wielkiej. Podczas turnieju przeprowadzono szereg licytacji cennych przedmiotów takich jak koszulki z autografem Jakuba Błaszczykowskiego czy plakatu z autografami zawodników pierwszego zespołu Wisły Kraków, które zostały przekazane przez klub.

Oprócz pamiątek sportowych wylicytować można było także szereg innych przedmiotów, które zostały zakupione przez Allspace.com i przekazane na dalsze aukcje. Należały do nich między innymi: voucher do SPA Malinowy Zdrój, bon na sesję zdjęciową, bon na zabiegi kosmetyczne, kosz z naturalnymi wyrobami, sprzęt RTV, a także rękodzieło przekazane przez Dom Dziecka w Kazimierzy Wielkiej. W sumie udało się zebrać ogromną jak na pierwszą edycję wydarzenia kwotę 15 420 złotych. Pieniądze zostaną w całości przekazana na rzecz Domu Dziecka w Kazimierzy Wielkiej, który został wskazany przez prezes Karolinę Stępień.

Firma Allspace.com, to portal internetowy, który już niebawem umożliwi sprzedaż produktów i usług.

Oprócz zbiórki pieniędzy, celem organizacji wydarzenia była aktywizacja i integracja dzieci i młodzieży poprzez sport. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z terenu naszego powiatu, a także Akademia Piłkarska Wisły Kraków oraz Akademia Piłkarska Kazimierskiego Ośrodka Sportowego. Zwycięzcami turnieju została Akademia Piłkarska Wisły Kraków. Następne miejsca na podium zajęły Akademia Kazimierskiego Ośrodka Sportowego oraz Akademia Piłkarska Wisły Kraków II.
Organizatorzy zadbali nie tylko o atrakcje dla uczestników turnieju, ale także dla wszystkich przybyłych gości. Każdy mógł liczyć na bezpłatny ciepły posiłek, kawę, herbatę, owoce, słodycze, watę cukrową oraz popcorn. Ponadto, każdy z zawodników otrzymał upominek w postaci torby sportowej wraz z gadżetami Allspace.com, na najmłodszych czekała opieka animatorki, a każda z zainteresowanych osób mogła skorzystać z darmowej porady prawnej.

Wszyscy uczestnicy turnieju mogli poczuć się zwycięzcami, ponieważ wszystkie drużyny otrzymały pokaźne puchary i podziękowania ufundowane przez organizatorów. W trakcie wydarzenia uroczyście podpisano także bardzo ważny dokument - umowę sponsorską pomiędzy firmą Allspace.com, a Klubem Sportowym Wisła Kraków reprezentowanym przez Dyrektora Sportowego Akademii Wisły Kraków i Prezesa Fundacji Krzysztofa Kołaczyka.

Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu wydarzenia. - Miłym aspektem naszego turnieju jest to, że dało się zauważyć, iż nawiązano wiele nowych znajomości, między innymi pomiędzy mieszkańcami gminy, a gośćmi honorowymi z Wisły Kraków. Mam wielką nadzieję, że zaowocują one i przyczynią się do dalszego niesienia pomocy oraz promocji naszej gminy – mówi prezes Karolina Stępień. – Organizowany turniej był jednym z pierwszych prospołecznych działań firmy Allspace.com na terenie gminy Kazimierza Wielka.

Rafał Pawelec, przedstawiciel polskiego oddziału Allspace.com, odpowiedzialny za organizację turnieju był bardzo zadowolony z przebiegu wydarzenia. - Chciałbym bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się i pomogli nam przy turnieju. Wydarzenie takie, to wielka szansa na promocję naszego regionu. Mamy już pomysły na następne wydarzenia, także w innych gminach, podczas których będziemy podpisywać kolejne umowy o współpracy między innymi z drużynami sportowymi z Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych. Niedługo otwieramy naszą siedzibę w Krakowie. Będzie dużo się działo – mówił.

I Charytatywny Turniej Allspace.com w Piłkę Nożną to pierwsze i według zapewnień na pewno nie ostatnie wydarzenie organizowane przez tą innowacyjną firmę w naszym regionie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie