Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świętokrzyska Próbna Matura z języka polskiego w Kazimierzy Wielkiej. Po pierwszym dniu egzaminów uczniowie liceum zadowoleni

Iwona Rojek
Iwona Rojek
Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej z zaciekawieniem śledzili tematy wypracowań i testy do rozwiązania.
Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej z zaciekawieniem śledzili tematy wypracowań i testy do rozwiązania. Archiwum
W środę, 9 marca ruszyła 12. Świętokrzyska Matura Próbna. Do egzaminu zasiedli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii-Curie Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej

Do Świętokrzyskiej Próbnej Matury przystąpili wszyscy uczniowie z liceum w Kazimierzy Wielkiej

W Kazimierzy Wielkiej próbną maturę z języka polskiego pisali wszyscy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Curie-Skłodowskiej.
- Do napisania wypracowania przystąpiło 58 uczniów z dwóch klas. Z tego co zaobserwowałam raczej nie byli zestresowani, potraktowali to zadanie jako sprawdzian swoich umiejętności - informowała dyrektor szkoły Joanna Wrzesień.
Arkusz maturalny z języka polskiego przygotowywali specjaliści z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, którzy są także egzaminatorami. Dyrektor ośrodka Barbara Dziedzic wyjaśnia, że priorytetem jest to, aby egzamin jak najbardziej przypominał prawdziwą maturę, żeby uczniowie już teraz mogli sprawdzić to co umieją.

- Na maturze próbnej zachowywane są wszelkie procedury, uczniowie wchodzą do sal w wyznaczonej kolejności, mają ze sobą dowody osobiste, zostawiają telefony komórkowe przed wejściem na egzamin. Staramy się, aby egzamin stanowił prawdziwą, stuprocentową próbę przed maturą - mówiła Barbara Dziedzic.

Licealistom z Kazimierzy Wielkiej zależało na sprawdzeniu swojej wiedzy na Świętokrzyskiej Maturze Próbnej

Uczniowie z Kazimierzy potwierdzili, że bardzo zależało im na sprawdzeniu swojej wiedzy.

- Dzięki wynikom zorientujemy się jakie mamy braki. Będziemy mieli jeszcze dwa miesiące na uzupełnienie koniecznej wiedzy - mówił Kamil Krasucki.

Uczniowie byli zadowoleni z własnych prac. Dyrektor Joanna Wrzesień dodaje, że zrobiła mały rekonesans i wynika z niego, że
uczniowie najchętniej wybierali pierwszy temat wypracowania, który brzmiał „Pomyślność własna czy dobro wspólnoty? Która z tych racji jest ważniejsza? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu III części „Dziadów” Adama Mickiewicza całego utworu oraz wybranego tekstu. Praca powinna liczyć 250 wyrazów.
Zdaniem kazimierskich uczniów matura nie była zbyt prosta, ale uczniowie poradzili sobie z nią najlepiej jak umieli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kazimierzawielka.naszemiasto.pl Nasze Miasto