Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Scenariusz akcji w Kazimierzy Wielkiej był poważny - zakładał pożar w piwnicy. Do wspólnych ćwiczeń ruszyli strażacy zawodowi i ochotnicy

oprac. Krzysztof Wieczorek
Ćwiczenia na obiekcie produkcyjno–magazynowym Euro Okno w Kazimierzy Wielkiej
Ćwiczenia na obiekcie produkcyjno–magazynowym Euro Okno w Kazimierzy Wielkiej asp. Arkadiusz Robak – JRG Kazimierza Wielka
W dniach 18, 19, 20 września strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowicach z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno-bojowych na obiekcie produkcyjno-magazynowym firmy Euro-Okna w Kazimierzy Wielkiej.

Pierwszy etap ćwiczeń strażackich w Kazimierzy Wielkiej - zapoznanie z budynkiem

Pierwszy etap ćwiczeń pozwolił ratownikom ze wszystkich zmian służbowych oraz druhom ochotnikom zapoznać się z charakterystyką obiektu, zagrożeniami jakie mogą w nim wystąpić, ilością i rodzajem zabezpieczeń przeciwpożarowych znajdujących się na obiekcie oraz lokalizacją głównych zaworów odcinających media.

Praktyczna część ćwiczeń w firmie Euro-Okna w Kazimierzy Wielkiej

Praktyczna część ćwiczeń (rozwinięcie bojowe – pożar wewnętrzny w piwnicy) pozwoliła ratownikom w pełni sprawdzić procedury i metody postępowania podczas prowadzenia działań na tego typu obiektach. Dodatkowo ćwiczenia umożliwiły strażakom doskonalenie umiejętności w zakresie taktyki zwalczania pożarów, umiejętności dowodzenia, prowadzenia łączności oraz organizowania zaopatrzenia wodnego. Ćwiczenia umożliwiły również sprawdzenie możliwości dojazdu do obiektu dla samochodów gaśniczych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kazimierzawielka.naszemiasto.pl Nasze Miasto