Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dyktando 2024 odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu, a po nim debata "Słowo przeciw słowu". Zobaczcie zdjęcia

Barbara Koś
Barbara Koś
Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2024 został Julian Janas - uczeń 8 kasy szkoły w Wolanowie. Gratulują mu Paulina Mikula i Przemysław Czaja. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>
Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2024 został Julian Janas - uczeń 8 kasy szkoły w Wolanowie. Gratulują mu Paulina Mikula i Przemysław Czaja. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>MBP facebook
Czwartkowy wieczór, 4 kwietnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej był bogaty w wydarzenia. Najpierw odbyło się Dyktando 2024, a po nim debata "Słowo przeciw słowu".

To był bogaty wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu - odbyło się Dyktando 2024, a po nim debata "Słowo przeciw słowu"

Miejska Biblioteka Publiczna powróciła do tradycji Radomskiego Dyktanda. Tym razem nosiło ono tytuł "Ratunku! Moje dziecko chce zostać vlogerem!" i przygotowała je Paulina Mikuła, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, vlogerka, autorka językowego kanału „Mówiąc Inaczej” w serwisie YouTube.

Do dyktanda zgłosiło się wielu kandydatów, a więc walka o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii była zacięta. Komisji konkursowej udało się jednak wyłonić najlepiej napisany tekst.

Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2024 został Julian Janas, uczeń 8 kasy szkoły w Wolanowie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Maj, a trzecie - Zuzanna Brzeska.

Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Okulska-Bożek, Eliza Mikulska i Daniel Koźmiński.

Zaraz po dyktandzie odbyła się debata "Słowo przeciw słowu: debata o fake newsach, hejcie i kulturze słowa".

W dyskusji udział wzięli: Paulina Mikuła, Marcel Kiełtyka, przedstawiciel Stowarzyszenia Demagog; Radomir Wit, dziennikarz, autor książki „Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy?” oraz Karina Stasiuk - Krajewska, koordynatorka Central European Digital Media Observatory w Polsce.

Moderatorem rozmowy był Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Dyskutowano o tym, jak odróżnić prawdziwe informacje od fake newsów? Komu zależy na szerzeniu dezinformacji? W jaki sposób możemy zweryfikować informacje publikowane w mediach?

Spotkane miało miejsce w czytelni ogólnej przy ulicy Piłsudskiego 12, ale temat okazał się bardzo gorący, bo 90 znajdujących się w niej miejsc wypełniło się niemal natychmiast. Część zainteresowanych zaproszono więc do sali wystawienniczej biblioteki, w której transmitowano dyskusję. Transmitowana ją także na żywo na profilu facebookowym biblioteki.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto